Tapahtumat 2010

 

Tapahtumat
GrIFK Jalkapallo / Fotboll   
     
PäiväTapahtuma 2010VastaavaKohderyhmäMissä / Minne
Tammikuu    
15.01.10Piirisarjoihin ilmoittautuminentoiminnanjohtaja Result Code
15.01.10Yhteystietojen päivittäminentoiminnanjohtaja Result Code
19.01.10TyttöfutistapahtumavalmennuspäällikköTyttöjoukkueetKeskuskenttä 19-21
26.01.10E-tason valmentajakoulutusvalmennuspäällikköValmentajatKauniaisten tekonurmi 17-20
Helmikuu    
14-16.02D1 Taidonopetus ja taitavuus koulutusvalmennuspäällikköValmentajatKauniala ja tekonurmi
28.02.10LeikkiMaailma PeliTällit ja ilmoittautuminen (RC) Result Code
28.02.10Operaatio Pelisäännöt, palautus seuralle  Joukkueet 
Maaliskuu    
01-02.03Kykykoulu Allstars-leiri  Eerikkilä
12-13.03.10"Isännän Ääni" seminaaritoiminnanjohtaja Kisakallio
Ma 22.03.2010Joukkueenjohtaja palaveritoiminnanjohtajakaikki joukkueenjohtajat Kasavuorenkoulu 18.30-21.00
Pe-Su 26-28.03.10D2 Pelikäsitys ja MV-harjoitteluvalmennuspäällikköalkaa pe klo keskuskentän kokoustilaKauniala ja tekonurmi
28.03.10SPL Koulutuskiertue  Kaikki valmentajat Vantaa
30.03.10Operaatio Pelisäännöt, palautus piirille  Joukkueet 
Huhtikuu   
To 08.04.2010Valmentajailta 18.30-21.00valmennuspäällikköKaikki valmentajat ja jojotKasavuorenkoulu 18.30-21.00
Ti 13 ja To 15.4.10Päiväkotitapahtumat klo 9-11valmennuspäällikköKauniainen 13.4 ja Espoo päiväkodit 15.4 klo 9-11Tekonurmi klo 9-11
Ke 14.04.2010Joukkue valokuvaus klo 17-19vuorot P00, T00-002 ja P96 peruutettuKaikki joukkueet 05-A-jun  Tekonurmi klo 17-
Ke 14.04.2010GrIFK – FC Espoo Suomen Cup 19.30  Tekonurmi 19.30
Su 18.04.2010GrIFK Eurofutis tapahtuma klo 13-16valmennuspäällikköPelitapahtuma 04-02 pojat /00-04 tytötTekonurmi su klo 13.00-16.00
La-Su 24-25.4.10GrIFK jalkapallokoulu 05-98valmennuspäällikkö5-12 vuotiaille pojille ja tytöilleTekonurmi la-su 9-15
28.04.10Päiväkotitapahtuma klo 9-11valmennuspäällikköFågelsongensdaghemTekonurmi klo 9-11
vko 16Piirisarjat alkavat Kaikki joukkueet F8-Ajun  
Toukokuu   
3.5-11.6Espoonliiga 04-01 alkaa  Kauniaisten sahara 
To 06.05Pelikirjakoulutus klo 18.00-21.00valmennuspäällikköPikkukentän valmentajat 05-1998Keskuskentän kokoustila
8.-9.5.2010F-junnujen Karuselliturnaukset 2004, 2003, 2002, 2001 
09.05.10GrIFK- Sovo 2.divari + Äitienpäivätapahtuma Keskuskenttä
15.-16.5.2010E-junnujen Karuselliturnaukset 2000,1999 
20.05.2010Pelikirjakoulutus PERUUTETTUvalmennuspäällikköIsonkentän valmentajat 1998-B/AKeskuskentän kokoustila
30.05.2010GrIFK taitopäivä/TAITOKISARADAT klo 9-13valmennuspäällikköP03-P96, T02-T98Tekonurmi
Kesäkuu   
7.-11.6.2010GrIFK jalkapallokoulu 05-98 klo 9-15valmennuspäällikkö5-12 vuotiaille pojille ja tytöilleTekonurmi
06.06.10GrIFK – Sinimustat 2.divari  Keskuskenttä
9.- 13.6.2010Stadi Cup tytöille TyttöjoukkueetHelsinki
17.-20.6.2010Piirijoukkue Cup C14 ja C15valmennuspäällikkövalmentajakerhoPajulahti
20.06.10GrIFK – Kaapo 2.divari klo 19.00  Keskuskenttä
30.06.10GrIFK – Pallohonka 2.divari klo 19.00  Keskuskenttä
Heinäkuu    
5.-10.7.2010Hesa-Cup JoukkueetHelsinki
11.07.10GrIFK – Ilves 2.divari klo 16.00  Keskuskenttä
18.07.10GrIFK – EIF 2.divari klo   Keskuskenttä
Elokuu   
Ma-ke 09-11.08GrIFK  TAITOKOULULEIRI 04-98valmennuspäällikkö04-98 TAITOKOULUTekonurmi 9-15
 Nike Premier lopputurnaus C14  Pajulahti
 Kaj Pahlman lopputurnaus C15  Tampere
16.08-17.09Espoonliiga 04-01 alkaa 04-01 pojat ja T01-04Kauniaisten sahara 
26.08.2010Kaikki pelaa kouluturnaus 1-3.luokat klo 9-11.30valmennuspäällikkö1 -3 luokat Mäntymäki/GranhultskolanKeskuskenttä
28.-29.8.2010E-junnujen Karuselliturnaukset P00,P99,T00,T99 
 Piirisarjat alkavat Joukkueet 
Syyskuu   
 VastuuvalmentajapalaverivalmennuspäällikköVastuuvalmentajat 
4.-5.9.2010F-junnujen Karuselliturnaukset 2003, 2002, 2001 
12.09.10GrIFK taitokisat 9-14 tekonurmivalmennuspäällikköP02-P96, T02-T98Tekonurmi
 Taitokisakoulu Uudenmaan piiri02-99 pojat ja tytötLaaksolahden halli
15.09.10Talven sarjoihin ilmoittautuminen  Result Code
22.09.10Horst Wein pelitapakoulutus 7-12-vuotiaiden valmennusGrIFK valmentajat + ulkopuolisetKansalaisopisto / nurmi
23.09.10Horst Wein pelitapakoulutus 12-16-vuotiaiden valmennus GrIFK valmentajat + ulkopuolisetKansalaisopisto / nurmi
Lokakuu   
 Ti 19.10Piirijoukkue karsinnat C14-97 ja C15-96 C14 = 97 ja C15 = 96Laaksolahden halli
Su 10.10GrIFK Eurofutis tapahtuma klo 13-16valmennuspäällikköPelitapahtuma 05-03 pojat /00-04 tytötTekonurmi la klo 12.00-15.00
Su 10.10Uudenmaan piirin Taitokilpailut Seuran taitopäivänä merkin saavuttaneetLaaksolahti
Pe-su 22-24.10D1 Taidonopetus ja taitavuus koulutusvalmennuspäällikköValmentajatKauniala ja tekonurmi
30.10.10Seuran kauden päättäjäiset Juniorit + illalla aikauiset GaalaKasavuorenkoulu
Marraskuu   
To 04.11Valmentajailta 18.30-21.00 Kansalaisopisto Petra Pohjoinen Suontie 5A, Kauniainen) 
Ke 24.11Jojo-koulutus klo 18.30-21.00 Kansalaisopisto Petra Pohjoinen Suontie 5A, Kauniainen)
Pe-Su 26-28.11.10D2 Pelikäsitys ja MV-harjoitteluvalmennuspäällikköalkaa pe klo keskuskentän kokoustilaKauniala ja tekonurmi
 Valtakunnallinen Taitotapahtuma  Piirinmestarit ja kultamerkin saavuttaneet
     
Joulukuu