Edustusjoukkue GrIFK 2020 päivittyy

GrIFK_Edari_2019

Valmentaja – Jari “Euffa” Europaeus
Valmentaja – Mark Soutar
Maalivahtivalmentaja – Aki Holma
Huoltaja – Riki Wahlstedt
Manager – Petter Meyer |
petter.meyer@suhk.fi |
Joukkueenjohtajat 
Lassi Ropponen & Tomi Lindqvist

Pelaajat

Maalivahdit

#1 Maalivahti 
15.04.1992 
188cm 
85kg

Toni Vuorinen

#1 Maalivahti
15.04.1992
188cm
85kg
#12 Maalivahti
27.11.1990 
190cm 
92kg

Kimi LIndeman

#12 Maalivahti
27.11.1990
190cm
92kg

Puolustus

#3 Puolustaja 
 09.07.1997 
181cm 
77kg

Otto Pitkänen

#3 Puolustaja
09.07.1997
181cm
77kg
#4 Puolustaja 
27.1.1988 
183cm 
83kg

Niko Perera

#4 Puolustaja
27.1.1988
183cm
83kg
#5 Puolustaja 
07.08.92 
185cm 
87kg

Sebastian Veijola

#5 Puolustaja
07.08.92
185cm
87kg
#7 Puolustaja
11.9.1986 
179cm 
70kg

Joni Kaasinen

#7 Puolustaja
11.9.1986
179cm
70kg
#8 Puolustaja 
17.7.1990 
176cm 
75kg

Joonas Ilomäki

#8 Puolustaja
17.7.1990
176cm
75kg

Keskikenttä

#10 Keskikenttä 
29.1.1989 
173cm 
68kg

Janne Törmänen

#10 Keskikenttä
29.1.1989
173cm
68kg
#18 Keskikenttä 
 30.9.2000 
178cm 
70kg

Frans-Emil Leppänen

#18 Keskikenttä
30.9.2000
178cm
70kg
#13 Keskikenttä

Vili Helenius

#13 Keskikenttä
#20 Hyökkääjä 


75kg

Niko Pulkkinen

#20 Hyökkääjä
75kg
#24 Hyökkääjä 
3.8.2000 
178cm 
70kg

Saman Safiyari

#24 Hyökkääjä
3.8.2000
178cm
70kg
#11 Keskikenttä

Kaan Kovanen

#11 Keskikenttä

Hyökkäys

#9 Hyökkääjä 
15.10.1992 
186cm 
80kg

Daniel Langhoff

#9 Hyökkääjä
15.10.1992
186cm
80kg
#17 Hyökkääjä 
21.2.1985 
181cm 
74kg

Petter Meyer

#17 Hyökkääjä
21.2.1985
181cm
74kg
#19 Hyökkääjä 
15.11.1994 
189cm 
84kg

Samuel Langhoff

#19 Hyökkääjä
15.11.1994
189cm
84kg
#16 Hyökkääjä 
12.11.1982 
182cm 
75kg

Jonas Britschgi

#16 Hyökkääjä
12.11.1982
182cm
75kg
#22 Hyökkääjä

Herman Bergring

#22 Hyökkääjä

Tausta

Päävalmentaja

Jari "Euffa" Europaeus

Päävalmentaja
Maalivahtivalmentaja

Aki Holma

Maalivahtivalmentaja
Huoltaja

Riki Wahlstedt

Huoltaja
Joukkueenjohtaja

Lassi Ropponen

Joukkueenjohtaja
Joukkueenjohtaja

Tomi Lindqvist

Joukkueenjohtaja