D-koulutukset 2015 kevät

 

D-koulutus D3 Pelikäsitys pe-la 10-11.04.2015 +

D4 Maalivahti harjoittelu su 12.04.2015 Kauniainen

 

Osanottajat:

Alvaro Corredor GrIFK-01

Juha Suihkonen GrIFK-07

Alex Kaukojärvi GrIFK T07-08

Mats Lehto GrIFK-09/10

Tuuli Valmunen GrIFK-10

Julia Manninen GrIFK 09/10

Mika Martikainen GrIFK-08

Antonio Haro Martin KyIF 03-04 Real

Jukka Siivonen GrIFK -08

Ari Piiparinen FC Wild PT09

Juha Europaeus Honka Musta P01

Enni Leppälä FC Wild PT09

Markku Tuomikoski KyIF

Sami Sinisalo Kapy T04-05 ja T06-07

Sami Helakorpi GrIFK P09

Jasu Sidoroff, SIbbo Vargarna

Lars Albäck, IFF P08

Antti Perttula GrIFK P06 ja P06

Mika Jokinen KyIF P03

Pekka Hämäläinen, Kapy 09

Emmi Koskenvesa P09

 

Vain D4 maalivahti harjoittelu:

Anni Rusanen Fc Espoo TB  D4

Ida Romu Kasiysi T06-07       D4

Jenni Kauppi, Kasiysi P09     D4

Noora Somero, ACK               D4

 

 

 

Ohjelma:

Pe 10.04.2015 D3 Pelikäsitys

17.00-17.15 Avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

17.15-18.15 Luento pelikäsitys ja taktiikka

18.15-20.00 Luento hyökkäyspeli

20.00-21.30 Malliharjoitus tekonurmi

 

La 11.04.2015 D3 Pelikäsitys

09.00- 10.30 luento puolustuspeli

10.30-.12.00 malliharjoitus tekonurmi

12.15 - 13.00 Lounas Kauniala

13.00 - 15.00 Harjoitusten suunnittelu ja esittelyt

15.00 - 17.00 Malliharjoitus kurssilaiset Kauniaisten tekonurmi

 

Su 12.04.2015 D4 Maalivahti-harjoittelukurssi

09.00-09.15 Avaus ja materiaalit

09.15-10.30 Luento maalivahdin tekniikat

10.30-12.00 Kouluttajan malliharjoitus tekonurmi

12.00- 13.00 Lounas

13.00-14.00 Maalivahdin tekniikat

14.00-15.00 Harjoitusten suunnittelu ja malliharjoitusten esittelyt

15.00-17.00 malliharjoitus kurssilaiset tekonurmi

 

D1-taidonopeus ja D2 taitavuus 13-15.03.2015 suorittivat seuraavat:

 

 

Alvaro Corredor  GrIFK-01      

Juha Suihkonen  GrIFK-07

Alex Kaukojärvi GrIFK T07-08

Mats Lehto GrIFK-09/10

Tuuli Valmunen GrIFK-10 

Julia Manninen GrIFK 09/10

Ville Laukkoski GrIFK-06

Jukka Siivonen GrIFK-08

Ari Piiparinen FC Wild PT09

Juha Europaues Honka Musta P01

Enni Leppälä FC Wild PT09

Sami Helakorpi GrIFK P09

 

Ohjelma:

Pe 13.03.2015 : D1 Taidon opettaminen

17.00-17.15 Avaus ja materiaalit Kauniaisten keskuskenttä, kokoustila

17.15-19.00 Lapsen oppiminen

19.00-20.00 Taidon opettaminen

20.00-21.30 Malliharjoitus tekonurmi

La 14.03.2015 D1 Taidon opettaminen

09.00 - 10.30 Harjoituksen rakenne

10.30 - 12.00 Malliharjoitus tekonurmi

12.00 - 13.00 Lounas

13.00- 14.00 Harjoitusten suunnittelu

14.00 -15.00 Harjoitusten esittely

15.00- 17.00 Malliharjoitus tekonurmi

Su 15.03.2015 D2 Taitavuus

09.00- 09.15 Avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

09.00 - 10.30 Luento taitavuus

10.30 - 12.00 Malliharjoitus

12.15 - 13.00 Lounas 

13.00 - 14.00 Taitavuusharjoitusten suunnittelu

14.00 - 15.00 Harjoitusten esittely

15.00 - 17.00 Malliharjoitukset kurssilaiset tekonurmi