D-koulutukset 2014 syksy

D1 taidonopetus ja D2 taitavuus 07-09.11.2014

Alueelliset D-tason seurakoulutukset kevät 2014 

D1 taidonopetus + D2 taitavuus pe-su 07-09.11.2014 Kauniaisissa

 

Nimi

ikäluokka

 

 

 

1

Timo Helenius

GrIFK-08

2

Samuli Moilanen

EPS maalivahdit

3

Mohamed Elassal

EPS A-Juniorit valmentaja

4

Timo Oljemark

EPS T06 lumikit

5

Petteri Vartiainen

EPS Pojat 2007

6

Ville Karasjärvi

EPS P04

7

Tuure Pellonpää

EPS 07 Jedit

8

Tero Lassila

EPS 07 Jedit

9

Petri Dahlström

EPS Kolibrit T07

10

Joonas Vilkki

EPS P08 Timantit

11

Markus Haverinen

EPS B1, P04 Haukat, P01

12

Tomi Äikää

EPS -08 Timantit

13

Toni Kemppainen

IIF P07

14

Marko Himmanen

Maski-07

 

 

 

 

      

 

Ohjelma:

Pe 07.11.2014 : D1 Taidon opettaminen

17.00-17.15 Avaus ja materiaalit Kauniaisten keskuskenttä, kokoustila

17.15-19.00 Lapsen oppiminen

19.00-20.00 Taidon opettaminen

20.00-21.30 Malliharjoitus tekonurmi

La 08.11.2014 D1 Taidon opettaminen

09.00 - 10.30 Harjoituksen rakenne

10.30 - 12.00 Malliharjoitus tekonurmi

12.00 - 13.00 Lounas

13.00- 14.00 Harjoitusten suunnittelu

14.00 -15.00 Harjoitusten esittely

15.00- 17.00 Malliharjoitus tekonurmi

Su 09.11.2014 D2 Taitavuus

09.00- 09.15 Avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

09.00 - 10.30 Luento taitavuus

10.30 - 12.00 Malliharjoitus

12.15 - 13.00 Lounas 

13.00 - 14.00 Taitavuusharjoitusten suunnittelu

14.00 - 15.00 Harjoitusten esittely

15.00 - 17.00 Malliharjoitukset kurssilaiset tekonurmi

 

D3+D4 Kauniainen pe-su 28-30.11.2014

D3 Pelikäsitys ja D4 Maalivahti-harjoittelu

 

 

Nimi

ikäluokka

1

TImo Helenius

GrIFK P08

2

Samuli Moilanen

EPS maalivahdit

3

Peter Åkerlund

EPS/P-07

4

Mohamed Elassal

EPS A-Juniorit

5

Timo Oljemark

eps t06 lumikit

6

Petteri Vartiainen

EPS Pojat 2007

7

Ville Karasjärvi

EPS P04

8

Tuure Pellonpää

EPS 07 Jedit

9

Tero Lassila

EPS 07 Jedit

10

Petri Dahlström

EPS Kolibrit T07

11

Joonas Vilkki

EPS P08 Timantit

12

Markus Haverinen

EPS B1,P04 Haukat, 01

13

Marko Himmanen

Maski P07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Ohjelma:

Pe 28.11.2014 D3 Pelikäsitys

17.00-17.15 Avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

17.15-18.15 Luento pelikäsitys ja taktiikka

18.15-20.00 Luento hyökkäyspeli

20.00-21.30 Malliharjoitus tekonurmi

 

La 29.11.2014 D3 Pelikäsitys

09.00- 10.30 luento puolustuspeli

10.30-.12.00 malliharjoitus tekonurmi

12.15 - 13.00 Lounas Kauniala

13.00 - 15.00 Harjoitusten suunnittelu ja esittelyt

15.00 - 17.00 Malliharjoitus kurssilaiset Kauniaisten tekonurmi

 

Su 30.11.2014 D4 Maalivahti-harjoittelukurssi

09.00-09.15 Avaus ja materiaalit

09.15-10.30 Luento maalivahdin tekniikat

10.30-12.00 Kouluttajan malliharjoitus tekonurmi

12.00- 13.00 Lounas

13.00-14.00 Maalivahdin tekniikat

14.00-15.00 Harjoitusten suunnittelu ja malliharjoitusten esittelyt

15.00-17.00 malliharjoitus kurssilaiset tekonurmi