D-koulutukset 2014 kevät

D1 taidonopetus ja D2 taitavuus pidettiin Kauniaisissa 07-09.02.2014.

Alueelliset D-tason seurakoulutukset Kevät 2014 

D1 taidonopetus + D2 taitavuus pe-su 07-09.02.2014 Kauniaisissa

 

Suorittivat hyväksytysti seuraavat:

 Nimiikäluokka
1Tuomas TiippanaEPS 06 Taitokoulu
2Simo HakalaEPS 07 lohikäärmeet
3Oskar SasseEPS 02/ EPS B
4Santeri HuhtamäkiEPS messipojat 05
5Edvin PohtoEps -05 Messipojat
6Toivo SoiniEPS 06 Ukkoset
7Mika HirvaskariGrIFK-06
8Johan PerenderGrIFK-07
9Henrik HaijanenEPS-05 Maakotkat
10Peter ÅkerlundEPS-07 tykittäjät
11Miika HaaranenEPS-07 Lohikäärmeet
12Sampo MäkeläEPS-07 Tykittäjät
13Mikael PaneliusGrIFK-07
14Kim MöllerEPS -06 Kobrat
15Miikka KirjavainenVJS T-F9
16Kai MäkeläEPS-07 tykittäjät

17 Jaakko Varteva                       FC Wild  P04

18 Alexander Tsumarau               FC Wild

 

Ohjelma:

Pe 07.02.2014 : D1 Taidon opettaminen

17.00-17.15 Avaus ja materiaalit Kauniaisten keskuskenttä, kokoustila

17.15-19.00 Lapsen oppiminen

19.00-20.00 Taidon opettaminen

20.00-21.30 Malliharjoitus tekonurmi

La 08.02.2014 D1 Taidon opettaminen

09.00 - 10.30 Harjoituksen rakenne

10.30 - 12.00 Malliharjoitus tekonurmi

12.00 - 13.00 Lounas

13.00- 14.00 Harjoitusten suunnittelu

14.00 -15.00 Harjoitusten esittely

15.00- 17.00 Malliharjoitus tekonurmi

Su 09.02.2014 D2 Taitavuus

09.00- 09.15 Avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

09.00 - 10.30 Luento taitavuus

10.30 - 12.00 Malliharjoitus

12.15 - 13.00 Lounas 

13.00 - 14.00 Taitavuusharjoitusten suunnittelu

14.00 - 15.00 Harjoitusten esittely

15.00 - 17.00 Malliharjoitukset kurssilaiset tekonurmi

 

D3 Pelikäsitys ja D4 Maalivahti-harjoittelu pe-su 07-09.03.2014

 

Hyväksytysti D3+D4 suorittivat seuraavat:

  NimiikäluokkaEmail
1Tuomas TiippanaEPS 06 Taitokoulu
2Oskar SasseEPS 02/ EPS B
3Santeri HuhtamäkiEPS messipojat 05
4Edvin PohtoEps -05 Messipojat
5Toivo SoiniEPS 06 Ukkoset
6Mika HirvaskariGrIFK-06
7Henrik HaijanenEPS-05 Maakotkat/EPS B
8Alexander TsumarauFC Wild
9Panu LavonenMaski 08/09
10Mikael PaneliusGrIFK-07
11Kim MöllerEPS-06 Kobrat
12Miikka KirjavainenVJS TF9
13Kai MäkeläEPS P07 tykittäjät
14Sampo MäkeläEPS P07 tykittäjät
15Jaakko VartevaFC Wild P04
16    

    

Ohjelma:

Pe 07.03.2014 D3 Pelikäsitys

17.00-17.15 Avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

17.15-18.15 Luento pelikäsitys ja taktiikka

18.15-20.00 Luento hyökkäyspeli

20.00-21.30 Malliharjoitus tekonurmi

 

La 08.03.2014 D3 Pelikäsitys

09.00- 10.30 luento puolustuspeli

10.30-.12.00 malliharjoitus tekonurmi

12.15 - 13.00 Lounas Kauniala

13.00 - 15.00 Harjoitusten suunnittelu ja esittelyt

15.00 - 17.00 Malliharjoitus kurssilaiset A-link arena

Su 09.03.2014 D4 Maalivahti-harjoittelukurssi

09.00-09.15 Avaus ja materiaalit

09.15-10.30 Luento maalivahdin tekniikat

10.30-12.00 Kouluttajan malliharjoitus

12.00- 13.00 Lounas

13.00-14.00 Maalivahdin tekniikat

14.00-15.00 Harjoitusten suunnittelu ja malliharjoitusten esittelyt

15.00-17.00 malliharjoitus kurssilaiset