D-koulutukset 2013 kevät

D1 Taidonopetus + D2 Taitavuus 08-10.03.2013 Kauniaisissa

Alueelliset D-tason seurakoulutukset kevät 2013

==================================================================

 

D-taso / Taidon opettaminen D1 (15h) pidettiin 08.-10.03.2013 Kauniaisissa

Kurssin suorittivat hyväksytysti seuraavat:

 

D1 taidonopetus + D2 taitavuus pe-su 08.-10.03.2013 Kauniaisissa

 Nimiikäluokka
1Petteri SumusaloMaski 07/08
2Tomi LuhtalaHonka Juventus 06
3Helena Hanka-HakkilaHonka Juventus 06
4Tero KaitosaariHonka Juventus 06
5Jonas WredeGrIFK T03-04
6Ari Niemi (vain D1)GrIFK-07
7Pipsa ManninenGrIFK
8Stefan PalmgrenGrIFK-05
9Olli KantanenGrIFK-06
10Kristian SuvesGrIFK-05
11Niko Turunen (vain D1)GrIFK-04

 D1 taidonopetus + D2 taitavuus Ohjelma:

Pe 08.03.2013: D1 Taidon opettaminen

17.00-17.15 Avaus ja materiaalit Kauniaisten keskuskenttä, kokoustila

17.15-19.00 Lapsen oppiminen

19.00-20.00 Taidon opettaminen

20.00-21.30 Malliharjoitus tekonurmi
 

La 09.03.2013: D1 Taidon opettaminen

09.00 - 10.30 Harjoituksen rakenne

10.30 - 12.00 Malliharjoitus tekonurmi

12.00 - 13.00 Lounas Kauniala

13.00- 14.00 Harjoitusten suunnittelu

14.00 -15.00 Harjoitusten esittely

15.00- 17.00 Malliharjoitus tekonurmi
 

Su 10.03.2013 D2 Taitavuus

09.00- 09.15 Avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

09.00 - 10.30 Luento taitavuus

10.30 - 12.00 Malliharjoitus 

12.15 - 13.00 Lounas Kauniala

13.00 - 14.00 Taitavuusharjoitusten suunnittelu

14.00 - 15.00 Harjoitusten esittely

15.00 - 17.00 Malliharjoitukset kurssilaiset tekonurmi

===============================================

 

 

D3 pelikäsitys ja D4 MV-harjoittelu 17-19.05.2013 Kauniaisissa.

D-tason seurakoulutukset keväällä 2013 

 

D3+D4 Kauniainen pe-su 17-19.05.2013 suorittivat D3 Pelikäsitys ja D4 Maalivahti-harjoittelu

Kurssille osallistuvat seuraavat:

 

 Nimiikäluokka
1Tomi LuhtalaHonka Juventus 06
2Helena Hanka-HakkilaHonka Juventus 06
3Tero KaitosaariHonka Juventus 06
4Jonas WredeGrIFK T03-04
5Johan PeranderGrIFK-07
6Pipsa ManninenGrIFK
7Olli KantanenGrIFK-06
8Kristian SuvesGrIFK
9Nea SunilaJäPS
10Joakim LindforsEPS-01
11Carlos TaczaEBK Galaxi 05

Ohjelma:

Pe 17.05.2013 D3 Pelikäsitys

17.00-17.15 Avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

17.15-18.15 Luento pelikäsitys ja taktiikka

18.15-20.00 Luento hyökkäyspeli

20.00-21.30 Malliharjoitus

 

La 18.05.2013 D3 Pelikäsitys

08.00- 10.30 luento puolustuspeli

10.30-.12.00 malliharjoitus

12.15 - 13.00 Lounas Kauniala

13.00 - 14.00 Harjoitusten suunnittelu ja esittelyt

14.00 - 16.00 Malliharjoitus kurssilaiset Kauniaisten tekonurmi

 

Su 19.05.2013 D4 Maalivahti-harjoittelukurssi

09.00-09.15 Avaus ja materiaalit

09.15-10.15 Luento maalivahdin tekniikat

10.30-12.00 Kouluttajan malliharjoitus

12.15 - 13.00 Lounas  Kauniala

13.00-14.00 Maalivahdin tekniikat

14.00-15.00 Harjoitusten suunnittelu ja malliharjoitusten esittelyt

15.00-17.00 malliharjoitus kurssilaiset Kauniaisten tekonurmi

 

 

 

22.04.2013