D-koulutukset 2012 syksy

D1 Taidonopetus ja D2 Taitavuus pidettiin Kauniaisissa pe-su 26-28.10.2012
D3 Pelikäsitys ja D4 Maalivahti-harjoittelukoulutus pidettiin Kauniaisissa pe-su 23-25.11.2012

Alueelliset D-tason seurakoulutukset syksy 2012

D-Taso:

 

D-taso / Taidon opettaminen D1 (15h) pidettiin 26-28.10.2012 Kauniaisissa

Kurssin suorittivat hyväksytysti seuraavat:

 

D1 taidonopetus + D2 taitavuus pe-su 26-28.10.2012 Kauniaisissa

 

 ikäluokkaNimi
1Riku ÅkerblomMasKi P05
2Marko VikstenFc Honka Ketut -06
3Risto InnanenFC Honka -06
4Jouni PekkalaFC Honka/Kobrat 04
5Kiril KirilovFC Honka Zombit 05
6Miika KestiläFC Honka T99/00 Haaste
7Daniel EkGrIFK-07
8Erik VahtolaGrIFK-05
9Juha BurtsoffGrIFK-07
10Ilkka HaahtelaGrIFK-06
11Sebastian NyströmGrIFK-07
12  
13  
14  
15  

D1 taidonopetus + D2 taitavuus pe-su 26-28.10.2012

Ohjelma:

Pe 26.10.2012: D1 Taidon opettaminen

17.00-17.15 Avaus ja materiaalit Kauniaisten keskuskenttä, kokoustila

17.15-19.00 Lapsen oppiminen

19.00-20.00 Taidon opettaminen

20.00-21.30 Malliharjoitus tekonurmi
 

La 27.10.2012: D1 Taidon opettaminen

09.00 - 10.30 Harjoituksen rakenne

10.30 - 12.00 Malliharjoitus tekonurmi

12.00 - 13.00 Lounas Kauniala

13.00- 14.00 Harjoitusten suunnittelu

14.00 -15.00 Harjoitusten esittely

15.00- 17.00 Malliharjoitus tekonurmi
 

Su 28.10.2012: D2 Taitavuus

09.00- 09.15 Avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

09.00 - 10.30 Luento taitavuus

10.30 - 12.00 Malliharjoitus

12.15 - 13.00 Lounas Kauniala

13.00 - 14.00 Taitavuusharjoitusten suunnittelu

14.00 - 15.00 Harjoitusten esittely

15.00 - 17.00 Malliharjoitukset kurssilaiset tekonurmi

===============================================

 

 

D3+D4 Kauniainen pe-su 23-25.11.2012 D3 Pelikäsitys ja D4 Maalivahti-harjoittelun (15 h + 8 h ) suorittivat hyväksytysti seuraavat:

 

 

 ikäluokkaNimi
1Andreas BackmanMasKi P06/P07
2Henri Sipiläinenmaski p06-07
3Petteri SumusaloMaski 06-07
4Riku ÅkerblomMasKi P05
5Marko VikstenFc Honka Ketut -06
6Risto InnanenFC Honka -06
7Jouni PekkalaFC Honka/Kobrat 04
8Kiril KirilovFC Honka Zombit 05
9Miika KestiläFC Honka T99/00 Haaste
10Juha BurtsoffGrIFK-06
11Ilkka HaahtelaGrIFK-06
12Sebastian NyströmGrIFK-07
13Daniel EkGrIFK-07
14Ari NiemiGrIFK-07
15Petri NäätänenGrIFK-07
16  
17  
18  

Ohjelma:

Pe 23.11.2012 D3 Pelikäsitys

17.00-17.15 Avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

17.15-18.15 Luento pelikäsitys ja taktiikka

18.15-20.00 Luento hyökkäyspeli

20.00-21.30 Malliharjoitus tekonurmi

 

La 24.11.2012 D3 Pelikäsitys

08.00- 10.30 luento puolustuspeli

10.30-.12.00 malliharjoitus harjoitus tekonurmi

12.15 - 13.00 Lounas

13.00 - 14.00 Harjoitusten suunnittelu ja esittelyt

14.00 - 16.00 Malliharjoitus kurssilaiset tekonurmi

 

Su 25.11.2012 D4 Maalivahti-harjoittelukurssi

09.00-09.15 Avaus ja materiaalit

09.15-10.15 Luento maalivahdin tekniikat

10.30-12.00 Kouluttajan malliharjoitus tekonurmi

12.15 - 13.00 Lounas

13.00-14.00 Maalivahdin tekniikat

14.00-15.00 Harjoitusten suunnittelu ja malliharjoitusten esittelyt

15.00-17.00 malliharjoitus kurssilaiset tekonurmi

 

==================================================================