D-koulutukset 2012 kevät

D3 Pelikäsitys ja D4 Maalivahti-harjoittelu 18-20.05.2012 Kauniaisissa.

Alueelliset D-tason seurakoulutukset kevät 2012

D-Taso:

D1+D2 Kauniainen pe-su 30.03-01.04.2012 D1 Taidonopetus ja D2 Taitavuus

D3+D4 Kauniainen pe-su 18-20.05.2012 D3 Pelikäsitys ja D4 Maalivahti-harjoittelu

D3+D4 Kauniainen pe-su 18-20.05.2012 D3 Pelikäsitys ja D4 Maalivahti-harjoittelu

Kurssin suoritttivat hyväksytysti seuraavat:

 ikäluokkaNimi
1GrIFK-03Jussi Jääskeläinen
2GrIFK-06Risto Kaikkonen
3GrIFK-06Mikael Strömberg
4GrIFK-03Robin Ollus
5Hari-03Jukka-Pekka Lindh
6Hari-03Jani Laurèn
7Espa Pantterit 02Tuukka Soini
8Espa United -00Jarkko Savolainen
9Espa M2Sami Wasenius
10Maski-05Kimmo Rilasmaa
11Honka Leopardit -01Timo Torvela
12Honka Tapiola -04Matti Koskinen
13EBK 04Timo Lanki
14EBK 04Harri Taro
15EBK 04Vesa Puustinen
16EBK tiikerit T-03Tomi Nyman
17Lopa-02Timo Jaunila

Ohjelma:

Pe 18.05.2012 D3 Pelikäsitys

17.00-17.15 Avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

17.15-18.15 Luento pelikäsitys ja taktiikka

18.15-20.00 Luento hyökkäyspeli

20.00-21.30 Malliharjoitus tekonurmi

 

La 19.05.2012 D3 Pelikäsitys

08.00- 10.30 luento puolustuspeli

10.30-.12.00 malliharjoitus harjoitus tekonurmi

12.15 - 13.00 Lounas

13.00 - 14.00 Harjoitusten suunnittelu ja esittelyt

14.00 - 16.00 Malliharjoitus kurssilaiset tekonurmi

 

Su 20.05.2012 D4 Maalivahti-harjoittelukurssi

09.00-09.15 Avaus ja materiaalit

09.15-10.15 Luento maalivahdin tekniikat

10.30-12.00 Kouluttajan malliharjoitus tekonurmi

12.15 - 13.00 Lounas

13.00-14.00 Maalivahdin tekniikat

14.00-15.00 Harjoitusten suunnittelu ja malliharjoitusten esittelyt

15.00-17.00 malliharjoitus kurssilaiset tekonurmi

 

D1 taidonopetus + D2 taitavuus pe-su 30.03-01.04.2012

Kurssin suorittivat hyväksytysti seuraavat:

 ikäluokkaNimi
1GrIFK-03Jussi Jääskeläinen
2GrIFK-06Risto Kaikkonen
3GrIFK-06Mikael Strömberg
4GrIFK-06Nicolas Timmerman
5GrIFK-06Kalle Lavento
6Espa Pantterit 02Tuukka Soini
7Espa United -00Jarkko Savolainen
8Espa M2Sami Wasenius
9EPS KanuunatCarlos Tacza
10MasKi P06/07 Andreas Backman
11Maski-05Kimmo Rilasmaa
12Honka Leopardit -01Timo Torvela
13Honka Tapiola -04Matti Koskinen
14EBKSaeid Bahrami
15EBK 04Timo Lanki
16EBK 04Harri Taro
17EBK 04Vesa Puustinen
18EBK tiikerit T-03Tomi Nyman

 

Ohjelma:

Pe 30.03.2012: D1 Taidon opettaminen

17.00-17.15 Avaus ja materiaalit Kauniaisten keskuskenttä, kokoustila

17.15-19.00 Lapsen oppiminen

19.00-20.00 Taidon opettaminen

20.00-21.30 Malliharjoitus tekonurmi
 

La 31.03.2012: D1 Taidon opettaminen

09.00 - 10.30 Harjoituksen rakenne

10.30 - 12.00 Malliharjoitus tekonurmi

12.00 - 13.00 Lounas Kauniala

13.00- 14.00 Harjoitusten suunnittelu

14.00 -15.00 Harjoitusten esittely

15.00- 17.00 malliharjoitus Esport Arena (sisällä)
 

SU 01.04.2012: D2 Taitavuus

09.00- 09.15 Avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

09.00 - 10.30 Luento taitavuus

10.30 - 12.00 Malliharjoitus Kauniala (Huom! sisällä)

12.15 - 13.00 Lounas Kauniala

13.00 - 14.00 Taitavuusharjoitusten suunnittelu

14.00 - 15.00 Harjoitusten esittely

15.00 - 17.00 Malliharjoitukset kurssilaiset tekonurmi (ulkona)

===============================================