D-koulutukset 2011 syksy

Valmentajat jotka suorittivat D1 taidonopetus ja D2 taitavuus 28-30.10.2011 sekä pelikäsitys ja MV-harjoittelu 25-27.11.2011

Alueelliset D-tason seurakoulutukset syksy 2011

Seuraavat valmentajat suorittivat D3 ja D4-koulutuksen pe-su 25-27.11.2011 D3 Pelikäsitys ja D4 MV-harjoittelu: 

Osallistujat ja aikataulu:

 ikäluokkaNimi
1Gr-05Matti Hannuksela
2Gr-00Antti Haataja
3Gr-99Kristian Strandin
4Gr-04Niko Turunen
5Gr-03Robin Ollus
6Gr-03Vijami Vartiainen
7Gr-06Kalle Lavento
8EBK P02Vesa Hursti
9Masalan Kisa P-01Eetu Prieur
10Honka Gepardit -02 Hannu Määttä 
11Honka Barca03 Teppo Venermo 
12Honka Milan -05 Bob Fors 
13Honka Tigers 01 Jari Skyttä 
14Honka Skorpionit 00Tero Raij 
15Honka Skorpionit 00Timi Lehtola 
16Honka Lazio 03  Antti Nousiainen
17Honka/Roma 04Harri Pellikka
18Honka 99 keltainenTiit Kansik
19VitaMikko Abrahamsson
20VitaJim Törnqvist
21HJK-Kannelmäki T02-03Mari Savolainen
22EPS Salamat P02Jörgen Lönnqvist
23EPS Leijonat P02Jani Koivunen

Ohjelma:

Pe 25.11 D3 Pelikäsitys

17.00-17.15 Avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

17.15-18.15 Luento pelikäsitys ja taktiikka

18.15-20.00 Luento hyökkäyspeli

20.00-21.30 Malliharjoitus tekonurmi

 

La 26.11 D3 Pelikäsitys

08.00- 10.30 luento puolustuspeli

10.30-.12.00 malliharjoitus harjoitus tekonurmi

12.15 - 13.00 Lounas

13.00 - 14.00 Harjoitusten suunnittelu ja esittelyt

14.00 - 16.00 Malliharjoitus kurssilaiset tekonurmi

 

Su 27.11 D4 Maalivahti-harjoittelukurssi

09.00-09.15 Avaus ja materiaalit

09.15-10.15 Luento maalivahdin tekniikat

10.30-12.00 Kouluttajan malliharjoitus tekonurmi

12.15 - 13.00 Lounas

13.00-14.00 Maalivahdin tekniikat

14.00-15.00 Harjoitusten suunnittelu ja malliharjoitusten esittelyt

15.00-17.00 malliharjoitus kurssilaiset tekonurmi

 

===========================================================

 

D1 taidonopetus +D2 taitavuus suorittivat hyväksytysti seuraavat valmentajat pe-su 28-30.10.2011. Onneksi olkoon!

 ikäluokkaNimi
1Gr-05Matti Hannuksela
2Gr-00Antti Haataja
3Gr-04Niko Turunen
4Gr-03Viljami Vartiainen
5Masalan Kisa P-01Eetu Prieur
6FC Wild P06Joonas Salonen
7Honka/Gepardit -02 Hannu Määttä 
8Honka/Barca03 Teppo Venermo 
9Honka/Milan -05 Bob Fors 
10Honka/Tigers 01 Jari Skyttä 
11Honka/Skorpionit 00Tero Raij 
12Honka/Skorpionit 00Timi Lehtola 
13Honka/Lazio 03  Antti Nousiainen

14

15

FC Honka/Roma 04

Honka-99

Harri Pellikka

Tiit Kansik

16VitaMikko Abrahamsson
17VitaJim Törnqvist

 

Ohjelma:

Pe 28.10: D1 Taidon opettaminen

17.00-17.15 Avaus ja materiaalit Kauniaisten keskuskenttä, kokoustila

17.15-19.00 Lapsen oppiminen

19.00-20.00 Taidon opettaminen

20.00-21.30 Malliharjoitus tekonurmi
  

La 29.10: D1 Taidon opettaminen

09.00 - 10.30 Harjoituksen rakenne

10.30 - 12.00 harjoitus tekonurmi

12.15 - 13.00 Lounas Kauniala

13.00- 14.00 Harjoitusten suunnittelu

14.00 -15.00 Harjoitusten esittely

15.00- 17.00 malliharjoitus tekonurmi
 

SU 30.10: D2 Taitavuus

09.00-  09.15 Avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

09.00 - 10.30 Luento taitavuus

10.30 - 12.00 Kouluttajan malliharjoitus tekonurmi

12.15 - 13.00 Lounas Kauniala

13.00 - 14.00 Taitavuusharjoitusten suunnittelu

14.00 - 15.00 Harjoitusten esittely

15.00 - 17.00 Malliharjoitukset kurssilaiset tekonurmi

===============================================