D-koulutukset 2011 kevät

D1 taidonopetus 01-02.04.2011

Alueelliset D-tason seurakoulutukset 2011

GrIFK  / Honka 

D-Taso: 

 

D1 taidonopetus +D2 taitavuus koulutuksen 01-03.04.2011 suorittaneet:

 ikäluokkaNimi
1GrIFK-02Panu Piiparinen
2GrIFK-99Kristian Strandin
3GrIFK Valm-akatamiaVille Saranen
4GrIFK Valm-akatamiaJanne Kaukojärvi
5GrIFK Valm-akatamiaLauri Tuohisto-Kokko
6GrIFK Valm-akatamiaAlex Maylett
7Honka T02Sami Venäläinen
8Honka T-99Johanna Talaslahti
9Honka-01Peter Lahti
10Honka-02Matti Tuominen
11Honka-03Kimmo Alaharju
12Honka-03Peter Westerlund
13Honka-99Aleksi Ailasmaa
14LOPA-99Kimmo Höynälä
   

Pe 01.04: Taidon opettaminen

17.00-19.00 Avaus ja materiaalit Kauniaisten keskuskenttä, kokoustila

17.15-19.00 Lapsen oppiminen

19.00-20.00 Taidon opettaminen

20.00-21.30 Malliharjoitus tekonurmi
 

La 02.04: Taidon opettaminen 

09.00 - 10.30 Harjoituksen rakenne

10.30 - 12.00 harjoitus tekonurmi

12.15 - 13.00 Lounas Kauniala

13.00- 14.00 Harjoitusten suunnittelu

14.00 -15.00 Harjoitusten esittely

15.00- 17.00 malliharjoitus Esport arena akatemian pääty


 

SU 03.04: D2 Taitavuus

09.00 avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

09.00 - 10.30 Luento taitavuus

10.30 - 12.00 Kouluttajan malliharjoitus tekonurmi

12.15 - 13.00 Lounas Kauniala 

13.00 - 14.00 Taitavuusharjoitusten suunnittelu

14.00 - 15.00 Harjoitusten esittely

15.00 - 17.00 Malliharjoitukset kurssilaiset tekonurmi

yhteenveto ja lopetus 

 

 

D3+D4 Kauniainen pe-su 20-22.05.2011 Pelikäsitys ja Maalivahti-harjoittelu käynnissä.

D-kurssille voi ilmoittautua kaikki E-tason koulutuksen käyneet GrIFK vastuuvalmentajat ja apuvalmentajat.

Lisäksi naapuriseurojen valmentajat tervetuloa D-kurssille, jos GrIFK:sta ei tule tarpeeksi ilmoittautuneita

D3 + D4 koulutus 20-22.05.2011 pe-su

 ikäluokkaNimi
1GrIFK-02Panu Piiparinen
2GrIFK-03Matti Lukkari
3GrIFK-99Kristian Strandin
4GrIFK Valm-akatamiaVille Saranen
5GrIFK Valm-akatamiaAlex Maylett
6GrIFK Valm-akatamiaJanne Kaukojärvi
7GrIFK Valm-akatamiaLauri Tuohisto-Kokko
8GrIFK Valm-akatamiaArttu Taipale
9Honka T02Sami Venäläinen
10Honka T-99Johanna Talaslahti
11Honka-02Matti Tuominen
12Honka-03Kimmo Alaharju
13Honka-99Aleksi Ailasmaa

Pe 20.05 D3 Pelikäsitys

17.00-17.15 Avaus ja materiaalit keskuskenttä kokoustila

17.15-18.15 Luento pelikäsitys ja taktiikka

18.15-20.00 Luento hyökkäyspeli

20.00-21.30 Malliharjoitus tekonurmi

 

La 21.05 D3 Pelikäsitys

08.00- 10.30 luento puolustuspeli

10.30-.12.00 malliharjoitus harjoitus tekonurmi

12.15 - 13.00 Lounas

13.00 - 14.00 Harjoitusten suunnittelu ja esittelyt

14.00 - 16.00 Malliharjoitus kurssilaiset tekonurmi


Su 22.05 D4 Maalivahti-harjoittelukurssi

09.00-09.15 Avaus ja materiaalit

09.00-10.15 Luento maalivahdin tekniikat

10.30-12.00 Kouluttajan malliharjoitus tekonurmi

12.15 - 13.00 Lounas

13.00-14.00 Maalivahdin tekniikat

14.00-15.00 Harjoitusten suunnittelu ja malliharjoitusten esittelyt

15.00-17.00 malliharjoitus kurssilaiset tekonurmi