Uutiset 2015

GrIFK-09 turnauksessa 6/2015
GrIFK-03
Kauden päättäjäiset lokakuussa

GrIFK Tapahtumat 2015 - Evenemang 2015

Syksy:

 

Ma-Ke 03-05.08.2015 GrIFK syksyn Futisleiri 2002-2010 klo 9-15 tekonurmi Ilmoittaudu

Koulufutis keskuskenttä perjantaina 28.8 klo klo 9-11 28.8. Koulufutis 2-3.luokat Mäntymäki ja Granhultskolan.

GrIFK Edarin pelit keskuskenttä nousukarsinnat 10/11.10 ja 17/18.10.2015

GrIFK taitokisat la 10.10 klo 9-13 tekonurmella (jäähallin)

Futiksen Kauden Aikuisten päättäjäiset Moms

Futiskauden päättäjäiset - Säsongavslutning 2015 24.10. KOKO PERHEEN PÄÄTTÄJÄISET

D-valmentajakoulutukset:

Pe-Su lokakuu la-su 24-25.10.2015 D-koulutus Kauniainen D1 Taidonopetus ja D2 Taitavuus ILMOITTAUDU

Pe-Su marraskuu la-su 7-8.11 D-koulutus Kauniainen D3 Pelikäsitys ja D4 Maalivahti-harjoittelu ILMOITTAUDU

 

Kevät 2015

Menneet:

Ke 14.01 Poikien D12 Kykykoulu pelitapahtuma Myyrmäen halli klo 9-16

Ma 09.02 Poikien Taitokoulut E10-05 ja E11-04 pelitapahtuma Myyrmäki klo 11-16

To 12.02 Poikien D12 Kykykoulu pelitapahtuma Myyrmäen halli klo 9-16

Ti 24.02.2014 klo 18.00-19.00 GrIFK-10 ikäluokka ensimmäiset harjoitukset tekonurmella

Pe-Su 13-15.03 D-valmentajakoulutus D1 taidonopetus ja D2 taitavuus ILMOITTAUDU

Ke 11.03 Poikien Taitokoulut E10-05 ja E11-04 pelitapahtuma Myyrmäen halli 12-16

Tulossa:

Pe-Su 10-12.04.2015 D-valmentajakoulutus D3 Pelikäsitys ja D4 MV-harjoittelu ILMOITTAUDU

Su 12.04.2014 GrIFK Euroliiga klo 12-15.00; ikäluokat 2008-2010 + T07-08

GrIFK päiväkotitapahtuma ma 21.4 ja to 23.4 2015 tekonurmella klo 9-11 ILMOITTAUDU

GrIFK VALMENTAJAINFO klo 18-21 keskuskentällä GrIFK valmentaja-info

La-Su 25-26.04 GrIFK kevään jalkapalloleiri tekonurmella klo 9-15 ILMOITTAUDU TÄSTÄ HETI!

Ti 19.05.2015 klo 9-11.30 koulufutis Mäntymäen 3.ja 4.luokat Ministadionilla

Ma-Pe 01-05.06.2015 GrIFK kesän jalkapalloleiri 2002-2010 Ilmoittaudu!

GrIFK-04 järjestää -04 ikäluokan turnauksen keskuskentällä

GrIFK E-tason valmentajakoulutus klo 18-21 keskuskentän kokoustilassa Ilmoittaudu!

 

 

31.07.2015

 

 

GrIFK juniorit keräsivät 41 merkkisuoritusta Uudenmaan piirin taitokisoissa 2015

 

D12 2003 ikäluokassa 1 kulta, 4 hopea ja 1 pronssi.

E10 2005 3 kultaa, 5 hopeaa ja 2 pronssia. Kultamerkki Max Kulmala (2.koko ikäluokassa), Samu Hietanen ja Anton Toivoniemi.

F9 2006 2 kultaa, 5 hopeaa ja 1 pronssi. Kultamerkki Tommi Kaikkonen ja Alexander Beijar.

F8 2007 6 kultaa, 4 hopeaa ja 3 pronssia. Kultamerkki Niklas Korström (5.koko ikäluokassa), Sebastian Laakkonen, Koski Laaksonen, Benjamin Perander, Severi Roine, William Rönning (-08).

F7 2008 1 hopea Axel Helenius ja 1 pronssi Mikael Kopyl (F8 ikäluokassa) 

Onneksi olkoon kaikille merkkisuorituksen tehneille ja kiitos kaikille osallistujille. Kiitos myös kaikille valmentajille hienoista tuloksista!

 

Tulokset Uudenmaan piirin sivuilla!

 

 


Pvm Datum

Viikonpv

Veckodag

Aika Tid

Kotijoukkue

Hemmalag

Vierasjoukkue

Bortalag

Tulos

Resultat 

Muuta

Annat

KAKKONEN    LÄNSIVÄSTER    
26.4Su/Sö16:00GrIFKMasku3-0 (1-0)  
3.5Su/Sö16:00GrIFKESC1-1 (0-0)  
9.5 La/Lö 18:30 ÅIFK GrIFK3-6 (0-3)  
13.5Ke/Ons18:30GrIFKSalPa2-0 (2-0)  
17.5 Su/Sö 18:30 BK-46 GrIFK1-5 (0-2)  
24.5 Su/Sö 18:30 Närpes Kraft GrIFK0-2 (0-1)  
31.5Su/Sö18:30GrIFKMuSa2-4 (1-3)  
5.6 Pe/Fre 18:30 KaaPo GrIFK1-3 (0-1)  
12.6Pe/Fre18:30GrIFKPallo-IIrot3-1 (0-0)  
16.6 Ti/Ti 18:30 Masku GrIFK2-3 (1-3)  
5.7 Su/Sö 18:30 SalPa GrIFK1-3 (1-1)  
12.7Su/Sö18:30GrIFKBK-467-0 (0-0)  
19.7 Su/Sö 18:30 Närpes Kraft GrIFK2-7 (0-3)  
26.7Su/Sö18:30GrIFKMuSa2-0 (2-0)  
29.7 Ke/Ons 18:30 ESC GrIFK0-0  
2.8Su/Sö18:30GrIFKKaaPo7-2 (3-0)  
6.8 To/To 18:30 Pallo-Iirot GrIFK0-2 (0-1)  
9.8Su/Sö18:30GrIFKMasku0-3 (0-1)  
16.8Su/Sö18:30GrIFKESC5-0 (2-0)  
24.8 Ma/Må 18:30 ÅIFK GrIFK0-1 (0-0)  
30.8Su/Sö18:30GrIFKSalPa3-1 (1-0)  
2.9Ke/Ons18:30GrIFKÅIFK1-3 (1-0)  
9.9 Ke/Ons 18:00 BK-46 GrIFK2-3 (0-1)  
13.9Su/Sö18:30GrIFKNärpes Kraft1-2 (1-0)  
19.9 La/lö 16:00 MuSa GrIFK1-1 (0-0)  
27.9 Su/Sö 16:00 KaaPo GrIFK1-2 (1-1)  
3.10La/Lö14:00GrIFKPallo-IIrot3-1 (2-0)
 Karsinta2016ykköseen      
10.10La/Lö15:00GrIFKKlubi045-1 (4-1)  
17.10 La/Lö 17:00 Klubi04 GrIFK0-3 (0-2) Sonera

 

3.luokan pojat yhdessä: Mäntymäki ja Granhulskolan
3.luokan tyttöjä
2.luokan tyttöjä

GrIFK järjestää jälleen koulufutista keskuskentällä perjantaina 28.08.2015 klo 9-11 kaikille Kauniaisten 2.ja 3.luokkalaisille tytöille ja pojille!

 

Paikalla oli yli 250 lasta!

 

Koulufutis Kauniaisten KESKUSKENTÄLLÄ perjantaina 28.08.2015 klo 09.00-11.00

 

   
- Pelit 7 vs 7 (1 mv +  6 pelaajaa kentällä) vapaat vaihdot, peliaika 1 x 15 min    

 

- Tytöt 2.luokka, Tytöt 3.luokka,

- Pojat 2.luokka ja Pojat 3.luokka 

 
- Jokaiselle kentällä jaetaan koko porukka 4 joukkueeseen (Granhult ja Mäntymäki sekaisin)

- Jokaisella kentällä 4 joukkueen sarja: 1. = keltainen, 2. = punainen, 3. = musta/ sininen ja 4. ilman liiviä

- jokaissella joukkueella 3 peliä!

 

- juokseva peliaika 15 minuuttia ja seuraavat joukkueet heti valmiina aloittamaan 

 

 

 Kenttä.1 Pojat 2007 (2.luokka) Kenttä.3 Tytöt 2007(2.luokka)
klo 8.45 Jaetaan joukkueet    klo 8.45-09.00Jaetaan joukkueet 
klo 9.00 - 09.15Pojat 1 Pojat 2 klo 9.00 - 09.15Tytöt 1 Tytöt 2
klo 9.15 - 09.30Pojat 3 Pojat 4 klo 9.15 - 09.30Tytöt  3Tytöt 4 
klo 9.30 - 09.45Pojat 1 Pojat 2klo 9.30 - 09.45Tytöt 1 Tytöt  2
klo 9.45 - 10.00Pojat 3Pojat 4 klo 9.45 - 10.00Tytöt 3Tytöt 4
klo10.00 - 10.15Pojat 1 Pojat 2klo10.00 - 10.15Tytöt 1 Tytöt 2
klo 10.15-10.30Pojat 3Pojat 4klo 10.15-10.30Tytöt 3 Tytöt  4
            
              
 Kenttä.2 Pojat 2006 (3.luokka) Kenttä.4 Tytöt 2006 (3.luokka)
klo 8.45-09.00 Jaetaan joukkueet klo 8.45-09.00Jaetaan joukkueet 
klo 9.00 - 09.15Pojat 1 Pojat 2 klo 9.00 - 09.15Tytöt 1 Tytöt 2
klo 9.15 - 09.30Pojat 3 Pojat 4klo 9.15 - 09.30Tytöt  3Tytöt 4
klo 9.30 - 09.45Pojat 1 Pojat 2klo 9.30 - 09.45Tytöt 1 Tytöt 2
klo 9.45 - 10.00Pojat 3Pojat 4 klo 9.45 - 10.00Tytöt 3Tytöt 4 
klo10.00 - 10.15Pojat 1 Pojat 2klo10.00 - 10.15Tytöt 1 Tytöt 2
klo 10.15-10.30Pojat 3Pojat 4klo 10.15-10.30Tytöt 3 Tytöt  4
klo 10.30-10.45  klo 10.30-10.45